O nás - OZ OÁZA
skcsendehuplru

separator

 

Sme občianske združenie, ktoré ponúka svojim dobrovoľným členom a záujemcom možnosť ubytovania v novo budovanom penzióne pre seniorov pri Nitre novou formou partnerstva a spoluvlastníctva.

 

občianske združenie OÁZABudujeme zariadenie s plnohodnotnými opatrovateľskými, sociálno zdravotnými službami s ponukou všestranných doplnkových služieb fyzioterapie, rehabilitácie, relaxačného wellness centra (kaderníctvo, pedikúra, kozmetika, saunovanie, aromaterapia, soľná jaskyňa, fitness aktivity, ezoterická hudba atď ..) ako aj osobného sociálno právneho a občianskeho poradenstva k zabezpečeniu bezstarostného pobytu v našom spoločnom zariadení.

Celý areál je budovaný dôsledne ako bezbariérová stavba, ako v interiéri, takisto aj exteriéri.

Našim cieľom je vytvorenie podmienok pre spokojný a ničím nerušený pobyt v našom spoločnom zariadení, kde sa väčšina členov stáva vlastníkom svojho apartmánu.

Vvytvárame tým bežne nedostupné podmienky pre prežitie jesene života v ničom neobmedzujúcom prostredí, poskytujúcom priestor pre svoje záujmy, koníčky aj s možnosťou pestovania okrasných izbových a vonkajších rastlín,  priestor pre chov vlastných domácich miláčikov.

V prevádzke sme od septembra 2017. Zatiaľ máme vlastné zariafenie  - denný stacionár, a možnosť ubytovania 6 klientov.

Na základe skúseností zo zahraničného pôsobenia, kde je tento spôsob zabezpečenia bývania nielen sociálne a zdravotne odkázaných seniorov, ale aj aktívnych ľudí v pokročilom veku najvyhládavanejšou formou, sme sa rozhodli tento spôsob ideálneho bývania so zabezpečením všetkých služieb potrebných k tejto etape života ponúknuť verejnosti.

Sme kontaktovaní mnôžstvom klientov, ktorí prejavujú úprimný záujem o náš spôsob nazerania na nikým nechcenú etapu nášho života, volajú aj mladí ľudia so záujmom pripraviť sa, či už pre svojich starších rodičov, pohrávajúcich sa s výhľadovo s myšlienkou, že sa stotožňujú s takýmto zaslúženým spôsobom jesene života.

Ak doteraz prevláda názor, že zaradením blízkej osoby do domovu dôchodcov veľmi často platí skutočnosť, že sme sa zbavili človeka a odovzdali ho do nie vždy prívetivého prostredia a nemáme ho na krku. tak nás si tento mýtus nikdy nepripustíme a každý nový klient je pre nás nový priateľ, prínos novej energiie,  vítaný v našej komunite ako naše obohatenie a optimizmus pre nás všetkých, že to robíme dobre.

Všetci, či už naši klienti, ale aj sympatizanti, každý kto sa s našim postojom stretol, nám vyjadrujú obrovskú podporu a držia nám palce, aby táto myšlienka bola uskutočnená a bola tu tak šanca na zmenu  v tejto bohužiaľ odsúvanej oblasti nášho života, pretože aj im dáva nádej na krásnu dobu zaslúženého oddychu pri tomto hektickom spôsobe života

Na novo získanom vlastnom pozemku je realizovaná novostavba - moderná budove v rámci  komplexu s ponúkou jedno lôžkových apartmánov pre jednotlivcov  a 6 dvoj lôžkové aúartmánov pre manželské, alebo partnerské dvojice.so samostatným vchodom s prislúchajúcim kuchynským kútom, toaletou a sprchou. Ku každému apartmánu patrí samostatná terasa s prístupom cez terasové dvere. Ukončenie .etapy s kompletnými službami predpokladáme na jeseň 2019.

Na jar 2020 pripravujeme 2. etapu výstavby v tomto priestore s rovnakým zložením apartmánového domu

Komplex je budovaný najmodernejšími stavebnými postupmi s využitím kontajnerových prvkov s využitím najnovších materiálov a technológií (podlahové vykurovanie, riadené vetranie s rekuperáciou, klimatizované priestory, solárny ohrev úžitkovej vody a osvetlenie napájané slnečnou fotovoltickou energiou, internetové a televízne rozvody, komunikačné linky pre alarm a kamerové rozvody)

 


  1. Projekt Penzión seniorov  O Á Z A ponúka budúcim obyvateľom ubytovanie v samostatných jednotkách formami :

   1. - ZÁKLADNOU A DOPOSIAĽ NEDOSTUPNOU FORMOU OSOBNÉHO VLASTNÍCTVA APARTMÁNU S PRÍSLUŠENSTVOM A S KOMPLEXNÝM ZABEZPEČENÍM JEHO CHODU

   1. - Tiež, ale len v núdzovom režime aj prenájom  ubytovania a opatrovateľských služieb s úhradou nákladov podľa platného cenníka

V rámci svojej činnosti takisto zabezpečujeme aj dennú stacionárnu službu pre externých klientov a terénnu opatrovateľskú službu. Všetky priestory sú realizované v uzavretom celku spojenom prepojovacím modulom,ktorý je vybavený doplnkovými zariadeniami pre zabezpečenie komfortného pobytu.

Projekt Penzión seniorovTrvale je k dispozícii recepcia, ktorá riadi kompletný chod zariadenia, koordinuje všetky požiadavky klientov a sprostredkuje harmonogram služieb pre klientov, zabezpečuje styk s poštou ako aj kompletnú internú a externú komunikáciu.

V rámci ponúkaných služieb má každý klient možnosť využiť 24 hodinovú službu, kedy si stlačením tlačidla SOS bude môcť privolať pomoc priamo z lôžka apartmánu

Klienti majú neobmedzenú možnosť využívať ponúkané asistenčné opatrovateľské služby  a služby mobilnej zdravotnej služby.

Ubytovacie jednotky a spoločné priestory sú vybavené nábytkom moderného užívateľského vzhľadu a využiteľného komfortu, ale je tu možnosť, aby si každý mohol do nového bytu priniesť svoj nábytok, kvety a hneď sa tu cítil ako doma. Samozrejme, že ponúkame možnosť byt vybaviť nábytkom na prianie klienta.

Voľný čas môže klient tráviť, či už vo vlastnom apartmáne, alebo v zdieľanom obývacom kúte, ale takisto v spoločnej oddychovej zóne s plnohodnotným technickým vybavením.

Bývanie v našom zariadení pre seniorov poskytuje bezpečné bývanie v bezprostrednom dosahu služieb a zároveň neobmedzuje svojich obyvateľov. Každý môže prijímať návštevy, chovať domácich miláčikov, cestovať za rodinou, jazdiť na výlety bez toho, aby bol kontrolovaný a žil v pevne danom režime. Náš bezpečný komorný areál inklinujúci k rodinnému prostrediu, so zaručením slobody a súkromia v apartmánoch, predurčuje jeho využitie a  klient môže bývať podľa svojho želania sám, s partnerom alebo príbuzným.pobyt v zariadení

Parková úprava okolia objektu je budovaná na základe odborného návrhu krajinným architektom pre príjemný odpočinok jednotlivcom aj skupinám , s posedeniami v tieni altánkov obklopených rastlinami, pri fontáne s odtekajúcim potôčikom do jazierka s rybičkami, ale takisto aj v piknik kútiku s možnosťou grilovania a opekania kulinárskych dobrôt.

Klient má možnosť vlastnej predzáhradky formou vyvýšeného záhonu, o ktorú buď môže starať sám, alebo starosť o ňu prenechať nám.

Výhodou bývania v našom zariadení pre seniorov je predovšetkým to, že vybudovaný areál bude cez deň otvoreným miestom pre spoločenský život, kde si bude každý môcť zvoliť vlastný program, absolvovať predpísané rehabilitačné procedúry, či už posedieť si len tak na lavičke pod stromom a prečítať si knihu, alebo pozrieť zaujímavý film, či dokument z ponúkanej knižnice filmov, alebo naplno  využiť naše welness centrum s vodným svetom.

V nočných hodinách však budú mať do zabezpečeného areálu voľný prístup len jeho obyvatelia, nimi vybrané a recepciou odsúhlasené osoby a personál.

Bezpečnosť areálu je zabezpečená nielen režimom prevádzky, ale aj konštrukčným riešením objektov, ktoré vytvára bezpečný areál s uzavretým a monitorovaným priestorom - uzamykateľná brána, domové zvončeky s kamerou, bezpečnostné fólie na oknách a vstupných dverách do objektov, vstupné dvere do apartmánov s bezpečnostnými zámkami. Náš bezpečnostný systém je napojený na centrálny dispečink zmluvnej bezpečnostnej služby.

Areál zariadenia pre seniorov OÁZA má dostatok priestoru na parkovanie, či už aút klienta, jeho blízkych,alebo návštev, ponúkame však možnosť zdielania vozidiel zariadenia, čím odpadá klientovi nemalá starosť udržiavať svoje vozidlo a sú mu tak dostupné všetky okolité miesta, či už k nákupu, návšteve, alebo k výletu okolitých pamiatok a prírodných krás.

V rámci ponúkaných služieb bude mať každý budúci obyvateľ možnosť využiť 24 hodinovú službu, kedy si stlačením tlačidla SOS bude môcť privolať pomoc svojich blízkych alebo služby.

separatorpenzión seniorov banner

 

penzión seniorov - OÁZA

Kontaktný formulár

Polia označené (*) sú povinné.
Príloha správy (súbor)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.1 MB
    created by: Marek Sarvas